online ziyaretci
Bugun ziyaretci
Toplam :

 

       Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü 26 Ekim 2011 tarihinde Kocaeli ilinin Darıca ilçesinde kurulmuştur. Kısa adı DARES olan kulübün kurucu ve şuanda ki başkanı Mustafa Öztürk dür. Kulüp renkleri Fıstık yeşili –lacivert ve mavi olarak belirlenmiştir. Spor kulübünün antrenörlüğünü İlker Topal yapmaktadır. İlk yılında 6 sporcu ile Kros Ligi Gençler Eleme müsabakaların da 1.lik, Türkiye Kros Ligi Gençler kategorisinde ise 3. lük elde etmiştir. Kuruldukdan bir yıl sonra hem Kros liginde şampiyonluk yaşayan Dares kulubümüz 2014 Şubat ayı ilk haftası Portekiz de yapılan Kulupler arası Avrupa Şampiyonluğu Yaşamıştır.

Kuruluşunun ilk yılında Darıca Beledisi ile ortaklaşa yürüttüğü Darıca Sporun Yıldızlarını Seçiyor projesiyle,  Darıca ilçesinde öğrenim gören 7-14 yaş arası kız – erkek 12000 öğrenci arasından 20m sprint – Top fırlatma – Yüksek Sıçrama – uzun atlama branşlarında 66 tane yetenekli sporcu keşfedilerek altyapıya kazandırılmıştır. Bu Sporcular İl ve Türkiye Şampiyonalarında başarılı olmuşlardır. Eğitimleri 12 ay boyunca devam etmektedir.

Sportif başarı hedefleriyle birlikte sosyal proje çalışmalarını da yürüten DARES kulübü, Darıca Belediyesi Yaz Spor Okulları ve Uluslararası Darıca Yarı Maratonu organizasyonlarının da gerçekleşmesine çalışmalarıyla destek vermiştir. 

2013 yılında sportif başarılarını devam ettiren DARES, Türkiye Kros Ligi gençlerde Türkiye Şampiyonluğu kazanmıştır. Sporcuları Dünya Dağ Kros, ve Balkan Kros Şampiyonalarında dereceler almıştır. Salon müsabakalarında da sporcuları puanlı atletizm- 60m-200m rekorlar kırmıştır.

Spor ve sağlıklı bir birey için hiçbir detayı atlamayan Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü, sporcularına İngilizce eğitimleri ve çeşitli konularda seminerler düzenleyerek onların sosyal ve kültürel yönden de gelişmelerine destek vermektedir.

 

 

  • Eğitim Spor Kulübü'nde Yeni Dönem

    Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü Derneği’nde Olağanüstü Kongre gerçekleşti. Belediye meclis salonunda gerçekleşen kongreye Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ve dernek üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan kongrede ilk olarak Kulübün eski başkanı Bekir Güven söz aldı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daha sonra yeni başkan seçilen Hüsamettin Ergül

Tüm Güncel